1. خانه
  2. /
  3. بخش‌ها
  4. /
  5. سخنان کوتاه
  6. /
  7. رئیس جمهور در کشور ما مانند راننده ایست

رئیس جمهور در کشور ما مانند راننده ایست

رئیس جمهور در کشور ما مانند راننده ای ست که در جاده ای مه آلود ، ناامن ،لغزنده ، پرفراز و نشیب رانندگی می کند و عده ای هم داخل ماشین و دور و بر او نشسته و مرتب به او دستور می دهند. یکی می گوید چرا تند می روی، دیگری می گوید چرا آهسته می روی. یکی می گوید با دنده سنگین برو، دیگری می گوید خیر! با دنده ۵ برو.یکی می گوید چرا سمت راست رفتی؟ دیگری می گوید چرا سمت چپ رفتی؟

عده دیگری هم از اطراف چوب لای چرخ ماشین می کنند. عده ای هم قلم و کاغذ به دست گرفته و مرتب چیزهائی را یاد داشت می کنند که بتوانند به رخ او بکشند و او را ناتوان یا خائن جلوه دهند. و به طبل رسوائی او بکوبند و فریاد وا اسلاماه، وا انقلاباه، وا اقتصاداه سر بکشند.

در همین حال راننده های دیگری هم در مسیر مقابل علامت های گوناگون به او  بدهند.راننده های دیگری هم از پشت سر بوق و کرنا راه انداخته و می خواهند از او سبقت بگیرند.

قوز بالای قوز اینکه در بین همه این اراجیف ها پلیس راهنمائی هم در گوشه ای کمین کرده باشد که مچ او را بگیرد و او را محکوم به جریمه نماید.

این تصویر کوتاهی از جامعه آشفته و سیاست های گیچ کننده کشور ما است که ذهن و فکر مردم را پریشان و مشوش ساخته که نمی دانند در این آشفته بازار چه تصمیمی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب

فهرست