1. خانه
  2. /
  3. بخش‌ها
  4. /
  5. مقالات
  6. /
  7. مخاطب محترم!

مخاطب محترم!

 

 مخاطب محترم! برای اینکه تناسب این مطالب با ذهنیات خود را بسنجید به این چند سؤال توجه فرمائید:

تاکنون چه کتاب ها و مقالاتی مطالعه کرده اید؟ در باره سیره حضرت رسول (ص) و تاریخ اسلام  و تاریخ ایران چه کتاب هایی مطالعه کرده اید؟ در باره پیدایش و روند تکاملی علوم و سیر تحول علوم اسلامی، تاریخ فقه، تاریخ اصول فقه، تاریخ کلام، تاریخ ادبیات عرب، و سیر تحول کتب تاریخی چه کتاب هایی مطالعه کرده اید؟ آیا به تحلیل و تفسیر و نقد مطالب کتاب ها یی که مطالعه کرده اید هم توجه کرده اید؟

یا اینکه فقط به منظور توجیه و دفاع از باورهای رائج و بهره برداری از آنها کتاب ها و مطالب متناسب با هدف خود را انتخاب کرده و مطالبی از آنها را به ذهن سپرده اید؟ در باره نقش حکومت هایی که در ایران حکومت کرده اند مانند آل بویه، ایلخانان مغل، تیمور لنگ و جانشینان او و  صفویه در شکل دهی به دین و مذهب چه مطالعاتی داشته اید؟ آیا فکر نمی کنید در طول تاریخ و در این فراز و نشیب ها برچسپ ها و پیرایه ها یی به دین و مذهب چسپیده شده که آن را به صورت یک باتلاق راکد درآورده و آن را از پیشروی و بالندگی باز داشته و در حالت تدافعی قرار داده که به جای سازندگی می کوشد خود را زنده نگه دارد ؟ آیا هیچ وقت فکر این کرده اید که ممکن است در دین و مذهب تحریفاتی رخ داده باشد؟ البته متن و عبارت قرآن تحریف نشده ولی تحریف در معنی و تفسیر و تطبیق چطور؟ از مذهب سازان و فرق ضاله که احادیث فراوانی برای ترویج مذهب خود جعل کرده و به امامان)ع(  نسبت داده و برای آنها سند ساخته و در لابلای کتب حدیث گنجانده اند چه اطلاعاتی دارید؟ در باره اصلاح گران و بیدار گران جهان اسلام و اهداف و اقدامات آنها چه کتاب ها و مقالاتی مطالعه کرده اید؟ با چند نفر از آنها ارتباط و مذاکره و تبادل نظر داشته اید؟ شخصا در زمینه اصلاحات فکری و فرهنگی چه طرح و برنامه ای داشته اید؟ و در این مسیر چه اقداماتی انجام داده اید؟ از لحاظ روحیه و استعداد بیشتر به تقلید و تبعیت از بزرگان و مشاهیر و تبلیغ نظرات آنها گرایش دارید یا اینکه اهل تحقیق و نقد و استقلال در فکر و اندیشه هم هستید؟ میزان تحمل شما در چه حدی است؟ تحمل شنیدن افکار مخالف عقیده خود دارید یا خیر؟

اگر شما با این سؤالات فاصله بسیار دارید؟ و می خواهید با قاطعیت و جازمیت تمام و با اعتماد به نفس قله شکن به دفاع از باورها و ذهنیات رایج بپردازید، بدانید که با مطالب این سایت فاصله بسیار دارید و من و شما باهم سازگار نخواهیم شد.

در کوی نیکنامی ما را گذر ندادند *  گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب

فهرست