1. خانه
  2. /
  3. بخش‌ها
  4. /
  5. مقالات
  6. /
  7. مخاطب محترم!

مخاطب محترم!

 

 مخاطب محترم! برای اینکه تناسب این مطالب با ذهنیات خود را بسنجید به این چند سؤال توجه فرمائید:

تاکنون چه کتاب ها و مقالاتی مطالعه کرده اید؟ در باره سیره حضرت رسول (ص) و تاریخ اسلام  و تاریخ ایران چه کتاب هایی مطالعه کرده اید؟ در باره پیدایش و روند تکاملی علوم و سیر تحول علوم اسلامی، تاریخ فقه، تاریخ اصول فقه، تاریخ کلام، تاریخ ادبیات عرب، و سیر تحول کتب تاریخی چه کتاب هایی مطالعه کرده اید؟ آیا به تحلیل و تفسیر و نقد مطالب کتاب ها یی که مطالعه کرده اید هم توجه کرده اید؟

یا اینکه فقط به منظور توجیه و دفاع از باورهای رائج و بهره برداری از آنها کتاب ها و مطالب متناسب با هدف خود را انتخاب کرده و مطالبی از آنها را به ذهن سپرده اید؟ در باره نقش حکومت هایی که در ایران حکومت کرده اند مانند آل بویه، ایلخانان مغل، تیمور لنگ و جانشینان او و  صفویه در شکل دهی به دین و مذهب چه مطالعاتی داشته اید؟ آیا فکر نمی کنید در طول تاریخ و در این فراز و نشیب ها برچسپ ها و پیرایه ها یی به دین و مذهب چسپیده شده که آن را به صورت یک باتلاق راکد درآورده و آن را از پیشروی و بالندگی باز داشته و در حالت تدافعی قرار داده که به جای سازندگی می کوشد خود را زنده نگه دارد ؟ آیا هیچ وقت فکر این کرده اید که ممکن است در دین و مذهب تحریفاتی رخ داده باشد؟ البته متن و عبارت قرآن تحریف نشده ولی تحریف در معنی و تفسیر و تطبیق چطور؟ از مذهب سازان و فرق ضاله که احادیث فراوانی برای ترویج مذهب خود جعل کرده و به امامان)ع(  نسبت داده و برای آنها سند ساخته و در لابلای کتب حدیث گنجانده اند چه اطلاعاتی دارید؟ در باره اصلاح گران و بیدار گران جهان اسلام و اهداف و اقدامات آنها چه کتاب ها و مقالاتی مطالعه کرده اید؟ با چند نفر از آنها ارتباط و مذاکره و تبادل نظر داشته اید؟ شخصا در زمینه اصلاحات فکری و فرهنگی چه طرح و برنامه ای داشته اید؟ و در این مسیر چه اقداماتی انجام داده اید؟ از لحاظ روحیه و استعداد بیشتر به تقلید و تبعیت از بزرگان و مشاهیر و تبلیغ نظرات آنها گرایش دارید یا اینکه اهل تحقیق و نقد و استقلال در فکر و اندیشه هم هستید؟ میزان تحمل شما در چه حدی است؟ تحمل شنیدن افکار مخالف عقیده خود دارید یا خیر؟

اگر شما با این سؤالات فاصله بسیار دارید؟ و می خواهید با قاطعیت و جازمیت تمام و با اعتماد به نفس قله شکن به دفاع از باورها و ذهنیات رایج بپردازید، بدانید که با مطالب این سایت فاصله بسیار دارید و من و شما باهم سازگار نخواهیم شد.

در کوی نیکنامی ما را گذر ندادند *  گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب

فهرست