1. خانه
  2. /
  3. بخش‌ها
  4. /
  5. قرآن
  6. /
  7. پیروزی آگاهی بر جهل مهم تر است از پیروزی اصلاح طلبی اصولگرائی

پیروزی آگاهی بر جهل مهم تر است از پیروزی اصلاح طلبی اصولگرائی

در این فضای تنش آلود که مناظرات انتخاباتی به برخودهای زننده ای انجامید و رنجش ها و ملامت های گوناگونی در پی داشت، نباید از نتایج مثبت و ارزشمند آن غفلت بورزیم “بالا رفتن سطح آگاهی سیاسی در بین مردم” هرچند فضای پر از سیاست بازی و اتهام و دروغ گوئی و لافزنی های گزاف و نعل وارونه زدن های سرسام آور تشویش اذهان عمومی را به حد اعلای خود رساند. ولی هرچه بود تجربه

ناگریزی بود و بر همگان ثابت شد که ما تا فریب نخوریم هشیار نمی شویم. و تا هشیار نشویم فریبکاران و شیادان و دجال صفتان دست از سر ما بر نخواهند داشت. خدا را سپاسگذاریم که امتحان خوبی پشت سر گذاشتیم.

ولی آیا در این بین جریان سومی در حال تشکل نیست؟

مطلب حساس و پر اهمیتی که غفلت از آن ممکن است خسارات جبران نا پذیری در پی داشته باشد این است که نکند در این فضای تنش آلود بین اصولگرا و اصلاح طلب حزب دیگری در حال شکل گرفتن و رشد کردن باشد. که با دامن زدن به رقابت هرچه بیشتر بین این دو جریان می کوشد جای خود را باز کند و از این اختلافات به نفع خود بهره برداری نماید. غفلت از این امر ممکن است پیامدهای ناگوار و خسارات زیان باری در پی داشته باشد. غفلت هردو جریان از فدا شدن برای جریان سومی که همه ماها را یدک بکشد و فدای حزب خود نماید. جریان سومی که با سوار شدن بر این امواج برخواسته از گردبادهای سر زده از شور و خشم انقلابی و این نزاع و رقابت های دوستانه توام با بدگمانی، از طریق حماسه خوانی و گرم کردن میدان مسابقه، در صدد به انزوا کشیدن و خرد کردن و تحلیل بردن نیروهای برجسته هر دو جریان برآید و با سوء استفاده از ارتباط نزدیک و تسلط بر هردو طرف آنها، آنها را مدیریت و مهندسی نموده و به جان یکدیگر بیندازد که هم موانع را از سر خود بردارد و هم نیروهای زبده هردو جریان را شناسائی، گزینش و به سوی خود جذب نموده و با نفوذ دادن آنها در بین اصلاح طلبان و اصولگرایان به جهت دهی آنها در مسیر هدف خود بپردازد و آنها را طبق نقشه خود مدیریت نماید و تا آنجا که بتواند نیروهای منعطف آنها را وادار به تسلیم و مصادره نماید و تسلیم ناشدگان را به هر نحو ممکن خنثی و بی اثر و از میدان بدر کند. ایجاد تنش در جامعه و اختلاف در بین نخبگان و طیف های مختلف اجتماعی از راهکارهای اصلی این گونه جریانات است.همان طور که گفته اند اختلاف بینداز و حکومت کن. راهکار عمده دیگر اینها نفوذ دادن عوامل خود در بین خانواده ها است. از طریق ازدواج یا مشارکت در امور اقتصادی و امثال آن.

بعید به نظر نمی رسد که برخورد با تعدادی از رجال برجسته انقلاب از همین باب و در همین راستا انجام گرفته باشد. هرچند که ممکن است خود همین افراد هم با کم و بیش و دانسته یا نداسته در مقطعی از فعالیت های سیاسی خود، آلت دست همین جریان سوم قرار گرفته  و بعد انصراف داده و از آن کنار کشیده باشند.

طبیعی است که این گونه سیاست ها و مدیریت ها بسیار زیرکانه و مرموزانه و با پوشش هائی که ظاهر آنها ۱۸۰ درجه با اهداف آنها در تعارض باشد پیگیری شود. و نیروهای آنها به شکل های مختلف و در لباس های مختلف مانند جاسوس های افسانه ای، دوره دیده و ورزیده باشند و با صور گوناگون و با پوشش های متنوع به فعالیت بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب

فهرست