1. خانه
  2. /
  3. بخش‌ها
  4. /
  5. حدیث
  6. /
  7. روایت ذیل در حکمت شماره ۳۶۹ نهج البلاغه از امام علی«ع» نقل شده است:

روایت ذیل در حکمت شماره ۳۶۹ نهج البلاغه از امام علی«ع» نقل شده است:

” يَأْتِي عَلَى النَّاسِ زَمَانٌ لَا يَبْقَى فِيهِمْ مِنَ الْقُرْآنِ إِلَّا رَسْمُهُ وَ مِنَ الْإِسْلَامِ إِلَّا اسْمُهُ وَ مَسَاجِدُهُمْ يَوْمَئِذٍ عَامِرَةٌ مِنَ الْبِنَاءِ خَرَابٌ مِنَ الْهُدَى سُكَّانُهَا وَ عُمَّارُهَا شَرُّ أَهْلِ الْأَرْضِ مِنْهُمْ تَخْرُجُ الْفِتْنَةُ وَ إِلَيْهِمْ تَأْوِي الْخَطِيئَةُ يَرُدُّونَ مَنْ شَذَّ عَنْهَا فِيهَا وَ يَسُوقُونَ مَنْ تَأَخَّرَ عَنْهَا إِلَيْهَا

يَقُولُ اللَّهُ سُبْحَانَهُ فَبِي حَلَفْتُ لَأَبْعَثَنَّ عَلَى أُولَئِكَ فِتْنَةً تَتْرُكُ الْحَلِيمَ فِيهَا حَيْرَانَ وَ قَدْ فَعَلَ وَ نَحْنُ نَسْتَقِيلُ اللَّهَ عَثْرَةَ الْغَفْلةَ”

زمانی بر مسلمین خواهد رسید که از قرآن نمانده باشد مگر خط آن و از اسلام نمانده باشد مگر اسم آن. مساجد در آن زمان از لحاظ ساختمان آباد است و از لحاظ هدایت ویران. حاضران و احیا کنندگان آن مساجد بدترین مردم زمین اند. فتنه ها از بین آنها بر می خیزد و گناهان در بین آنها منزل می گیرد. هر که از آن مساجد بیرون رود او را باز می گردانند و هر که تاخیر کند او را به سوی آنها می رانند.

خدای سبحان در باره آنها می گوید به خودم سوگند فتنه ای را در بین آنها برانگیزم که آدم بردبار را سرگردان سازد. خدا این کار را کرده. و ما از او مسئلت داریم که از لغزش ما بگذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مطالب

فهرست